En 100 % svensk Grilloumiburgare att steka eller grilla. Producerad av mjölk från norrländska kossor. Förpackad i praktiskt 9-pack.

En 100 % svensk Grilloumiburgare att steka eller grilla. Producerad av mjölk från norrländska kossor. Förpackad i praktiskt 9-pack.
– mättat fett
Kolhydrater
– varav sockerarter
Protein
Salt
DELA
SKRIV UT & MEJLA
Hamburgare med halloumi, tzatziki och mycket smak av Grekland! En snabb och enkel rätt till sommarens härliga grillfester. En perfekt ursäkt till att testa några
Halloumi kan man ha i sallader, toasts och såklart hamburgare! Här bjuder vi på halloumiburgare med Fontana tzatziki och avokado. Grönare och nyttigare än vanliga
Vill du minska på köttfärsen i dina rätter men inte ta bort det helt? Testa blanda med halloumi! Att mixa halloumi eller grilloumi med köttfärs
Visste du att man kan marinera Grilloumi? Här har våra ostburgare fått extra sting av stark chilisås. Tillsammans med en fräsch citruscoleslaw gör den marinerade
Vill du ha finfina erbjudanden? Eller veta när nya produkter lanseras? Prenumerera på vårt nyhetsbrev så har du alltid koll på det senaste från medelhavsköket.
Tack för att du väljer Fontanas produkter! Detta är maten jag har vuxit upp med och jag hoppas att den ska få leva vidare i ditt kök.
LOIZOS PAPADOPOULOS
Copyright © 2023 Fontana
RECEPT
Produkter
HITTA OSS PÅ
BRA ATT VETA
SEKRETESS
OM FONTANA